Menu icon A hamburger menu icon Search icon A search icon Login icon A login icon Cart icon A cart icon Close icon A close icon Filter icon A filter icon Sort icon A sort icon Star icon A review star icon Arrow icon An arrow icon

SerraPlus: Serapeptaza, Minerały i MSM, Krążenie, Alergie, Stany Zaplne, Stawy

109.50

SerraPlus: to Serrapeptase Enzym™ + MSM + Trace Mineral. Serapeptaza  Enzym 80,000IU + MSM + Niezbędne Minerały. Przeciwzapalny 

Firma Good Health Naturally oferuje najbogatszą gamę produktów zawierających serapeptazę, która jest:
 • serapeptrazą obdarzoną największym zaufaniem ze strony klientów
 • serapeptaza o poczwórnej sile
 • 80,000iu aktywnej serapeptazy
 • oryginalany, czysty enzym serapeptaza
 • serapeptazą przynoszącą najlepsze rezultaty
 • serapeptazą wysokiej jakości
 • serpapeptazą z największą liczbą udokumentowanych dowodów na działanie
 • serapeptazą odpowednią także dla wegetarian
Co to jest serapeptaza?

Serapeptaza jest znana jako enzym, który jest swojego rodzaju elektrownią dostarczjącą wsparcia w walce z wieloma różnymi  problemami zdrowotnymi.

Odkryty poraz pierwszy w 1970 roku, serapeptaza jest niezbędnym i wielofunkcyjnym enzymem proteolicznym (proteaza), którego podstawowym zadaniem jest rozkład białek na peptydy i w końcowym efekcie aminokwasy. Enzymy to katalizatory czyli ‘aktywne białka’, które pobudzają wszelkiego rodzaju reakcje. Enzyny są bardzo istotne dla procesów wzrostu i naprawy, dlatego też są niezbędne dla zdrowia wszystkich żywych komórek naszego organizmu. Magiczna moc serapeptazy eliminuje stany zapalne organów wewnętrznych, ból, osad w tętnicach, a nawet uwusa martwe tkanki w postaci cyst czy też blizn.
Serapeptaza została po raz pierwszy odkryta w jelitach jedwabników, jako enzym pomagjący im w trawieniu ciężkostrawnych liści morwy, jak również podczas procesu rozpuszczenia twardego kokonu,  by powstała w nim ćma mogła odlecić. Serapeptaza została wielokrotnie przebadana i już ponad 25 lat jest jest stosowana w medycynie zarówno w Europie jak i w Azji.

Serapeptaza jest dziś naturalnie wytwarzanym enzymem, powstającym w procesie fermentacji, przy użyciu przyjaznych bakterii Serratia E15. Proces ten prowadzi do powstania enzymu opartego  na produktach roślinnych.  Enzymy powstałe na bazie produktów roślinnych działają najlepiej właśnie w temperaturze pH ciała ludzkiego.

Serapeptaza, a działanie przeciwzapalne? 
 
Naturalnie występujący enzym wykazuje się silnymi właściwościami przeciwzapalnymi. Serapeptaza jest i była przez ponad 30 lat (na terenie Europy czy Azji) stosowania w badaniach klinicznych jako bezpieczny i bardzo realny zamiennik dla aspiryny (salicylate), ibuprofenu czy też silniejszych nie-sterydowych środków przeciwzapalnych. Ten cudowny, naturalnie występujący enzym, robi co należy bez efektów ubocznych, które często towarzyszą stosowaniu nie-sterydowych środków przeciwzapalnych. Poza tym te ostatnie przynoszą tylko tymczasową poprawę, symptomatyczną ulgę, ale nie radzą sobie z usunięciem przyczyn tych zmian. Stosowanie wielu z tych w/w innych środków może powodować podrażnienia żołądka.

Dlaczego Serapeptaza?
 
Martwe tkanki bądź tkanki, w których rozwija się stan zapalny są częstą przyczyną wielu schorzeń. Enzymy mogą pomóc rozpuścić martwe tkanki, takie jak cysty, osady w tętnicach, skrzepy krwi i wiele innych tkanek w stanie zapalnym. Usuwając zapalenie w organiźmie serapeptaza umożliwa ciału gojenie i szybszą regenerację.
 • stay
 • serce i lepsze krążenie
 • prawidłowe funcjonowanie oskrzeli i płuc
 • żył i tętnic
 • układu pokarmowego i okrężnicy
 • w stanach zapalnych
 • ulga przy urazach, spuchnięciach (np. po-operacyjnych) czy też w wyniku sportowych urazów.
Zródła Serapeptazy
 
Serapeptaza nie wchodzi w skład spożywanych przez nas w codzienniej diecie produktów. Jedyne źródło jej dostarczania pochodzi z suplementacji. Produkty Good Health Naturally zawierającą samą /czystą tylko serapeptazę lub stanowią cześć składową (składnik aktywny) innych produktów z serii np. Serranolu. 
 
Razem czy osobno?
 
Serapeptaza jest bardzo skuteczna jako suplement przyjmowany osobno, ale może być jeszcze skuteczniejsza w połączeniu z innymi substancjami odżywczymi, wszystko zalaży od problemu jaki chcemy zwalczyć. Aby dostrczyć organizmowi 80,000iu serapeptazy na kapsułkę należy wybrać produkt o nazwie SerraEnzyme lub SerraEnzym Plus czyli serapeptazę w czystej postaci lub Serranol, wszystkie 3 produkty zawierają czystą formę serapeptazy, a Serranol dodatkowo zawiera kilka innych super składników.

Serapeptaza Wysokiej Jakości
Cała gama produktów Good Health Naturally zawierających serrapeptazę jest produkowana i pakowana zgodnie z surowymi wytycznymi, ustanowionymi przez Amerykański Federalny Urząd Żywności i Leków (w skrócie FAD), czyli w zgodzie z ‘Good Manufacturing Practices’ czyli Właściwymi Zasadami Produkcji. Możemy zatem gwarantować, że produkty oferowane przez Good Health Naturally są najwyższej jakości.
 
 Serapeptaza – Wolna od Ftalanu
 
Aby zapewnić pełną ochronę serpapeptazy przed sokami żołądkowymi (tak aby mógła zostać wchłonięta w jelicie i wykonać swoją pracę), oferowane przez Good Health Naturally: Serapeptaza Tabletki są Powlekanymi Produktami Dojelitowymi, a Serapeptaza w Kapsułkach ‘Uwalniana jest z Opóźnieniem’. Zapewnia to uzyskanie optymalnej efektywności działania serapeptazy, która jest wolna od Ftalanu. Oba produkty przynoszą takie same rezultaty, a więc wybór  zależy od tego czy ktoś woli tabeltki czy kapsułki.
 
Co to jest MSM?
 
MSM, czyli metylosulfonylometan (inaczej: metylosiarczan metanu, dimetylosulfon) jest organicznym związkiem siarki i składnikiem naturalnej żywności – w odróżnieniu od nieorganicznych związków siarki dodawanych do żywności w procesie jej przemysłowej produkcji (siarka w postaci nieorganicznej przyswajana jest z trudnością przez organizmy żywe). MSM w przyrodzie powstaje jako siarczek dimetylu wytwarzany przez fitoplankton morski i emitowany do nadoceanicznej atmosfery, gdzie jest utleniany do postaci dimetylosulfotlenku (inaczej: sulfotlenku dimetylu, dimetylosulfotlenku, lub metylosulfinylometanu, DMSO – ang. dimethyl sulfoxide) – związku siarki stanowiącego prekursor MSM. Wraz z opadami atmosferycznymi dimetylosulfotlenek, przedostaje się do gleby, z której jest czerpany przez rośliny.

Do produkcji suplementów diety MSM jest pozyskiwany zazwyczaj z miazgi sosnowej zawierającej ligninę, w skład której wchodzi siarka stanowiąca składnik cząsteczek białka. MSM znajduje się w każdej komórce żywych organizmów. Jest niezbędny do życia. Odgrywa ważną rolę przy syntezie aminokwasów, enzymów, immunoglobulin (przeciwciał) oraz glutationu – bardzo silnego wewnątrzkomórkowego antyoksydantu chroniącego komórki przed destrukcyjnym działaniem wolnych rodników. Wspiera budowę ścięgien, więzadeł i mięśni. Uczestniczy w syntezie kolagenu i keratyny – składników niezbędnych do budowy zdrowej, ładnej skóry, mocnych włosów i paznokci. Stymuluje wytwarzanie przeciwciał, przez co wspomaga układ odpornościowy. Działa przeciwreumatycznie i przeciwzapalnie.
Ma znaczące działanie przy regeneracji tkanki chrzęstnej w stawach. Nadaje jej w połączeniu z glukozaminą i chondroityną odpowiednią elastyczność i wspomaga ich funkcjonowanie. Aktywuje produkcję insuliny przez trzustkę oraz choliny przez wątrobę, co przyśpiesza metabolizm węglowodanów oraz gojenie się ran. Wspomaga regulacje gospodarki kwasowo-zasadowej zapobiegając powstawaniu nowotworów, które rozwijają się w środowisku kwaśnym z niedoborami tlenowymi. Poprawia wydolność płuc i zwiększa dotlenienie krwi. Chroni protoplazmę komórek („ciało” komórek) przed uszkodzeniami, oczyszcza krew z pasożytów.

Utrzymuje elastyczność i czystość tętnic zapobiegając osadzaniu się płytki miażdżycowej. Pomaga łagodzić reakcje organizmu na alergeny z chemikaliów, pokarmowe i wziewne, ponieważ blokuje działanie histaminy powodującej reakcję alergiczną. Neutralizuje wolne rodniki działając osłonowo i zapobiegając procesom starzenia chrząstki stawowej. Zwiększa skuteczność antyoksydacyjną polifenoli i innych przeciwutleniaczy.
Przede wszystkim jednak MSM działa przeciwbólowo, ponieważ hamuje impulsy bólowe wzdłuż włókien nerwowych oraz zmniejsza ciśnienie w komórkach. Kiedy w komórkach tkanki chrzęstnej włóknistej pojawia się stan zapalny, wówczas wzrasta w nich ciśnienie, puchną i stają się sztywne, co na zewnątrz objawia się opuchlizną i bólem. MSM przywraca elastyczność i przepuszczalność ścian komórkowych, na skutek czego dochodzi do polepszenia warunków przepływu płynów tkankowych. Szkodliwe substancje w postaci kwasu mlekowego i innych toksyn mogą zostać z komórek usunięte, a dopłynąć substancje odżywcze, regenerujące. W efekcie następuje wyrównanie ciśnienia w komórkach tkanek, zmniejszenie bólu lub eliminacja jego przyczyn. Działanie to jest niezwykle ważne w przypadku osób w podeszłym wieku i sportowców (kontuzje).
Zwiększanie przepuszczalności ścian komórkowych ma również wpływ na szybszą eliminację z organizmu alergenów i wszelkich toksyn (również na skutek ukąszenia owadów, kontaktu z trującymi roślinami), które mogą być usunięte przez gruczoły potowe odciążając wątrobę oraz nerki. Ułatwia także trawienie i przyswajanie pokarmów oraz wypróżnianie się dzięki uelastycznieniu tkanek okrężnicy. Większa przepuszczalność błon komórkowych pod wpływem organicznej siarki wpływa także na regulację poziomu cukru we krwi (słaba przepuszczalność błon jest przeszkodą we wchłanianiu cukru do komórek, wskutek czego we krwi jest podwyższony jego poziom). MSM przeciwdziała również przyczepianiu się pasożytów do śluzówki ścian jelit, wskutek czego nie mogą się one wegetować i rozmnażać i są usuwane z organizmu. Substancja dobrze wchłania się w organizmie łatwo pokonując barierę krew-mózg, zwłaszcza przy obecności witaminy C i biotyny oddziałujących synergistycznie i potęgujących efekty terapeutyczne. Ma to wpływ na budowę zdrowych, elastycznych komórek o większej przepuszczalności błon i pozwala na skuteczniejsze usuwanie toksyn komórkowych.
Objawem zewnętrznym jest przede wszystkim lepszy wygląd skóry – bardziej gładka, aksamitna, jasna, młodzieńcza cera, zmniejszenie opuchlizn w ciele, mocniejsze, o lepszym połysku włosy i paznokcie. Spadek poziomu MSM w organizmie następuje wyraźnie wraz wiekiem.
Zastosowania MSM:
alergie,
astma,
artretyzm,
ograniczone zapalenia i bóle stawów,
przewlekłe bóle pleców,
uszkodzenia oraz zaburzenia rozwojowe chrząstki stawowej,
chroniczne bóle mięśni i kurcze,
powtarzające się zaburzenia pracy układu pokarmowego,
obrzęki, uszkodzenia stawów i chrząstki stawowej,
choroby zwyrodnieniowe stawów,
uporczywy łojotok skóry głowy i cery,
kruchość i łamliwość paznokci i włosów,
trądzik (w tym różowaty),
zakażenia grzybicze (Candida albicans),
syndrom chronicznego zmęczenia,
zaparcia,
cukrzyca,
migrenowe bóle głowy,
przyśpieszenie gojenia owrzodzeń i oparzeń (w tym słonecznych), •
przeciwpasożytnicze – lamblie (Giardia), owsiki (Enterobius), rzęsistki (Trichomonas), glisty, nicienie,
stany zapalne układu moczowo-płciowego (w tym śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego),
przeciwdziałanie zmianom starzeniowym,
mięknienie i zmniejszanie się blizn,
miażdżyca naczyń krwionośnych. 

Złote zasady w trakcie stosowania serapeptazy:
 1. Serapeptazę należy przyjmować na pusty żołądek około 30 minut przed posiłkiem lub przynajmniej 2 godziny po jedzeniu. Jest to KLUCZOWA zasada!
 2. Najlepiej przyjmować suplement zaraz po przebudzeniu, przed obiadem i przed położeniem się spać. Jest to także bardzo WAŻNE!
 3. Zawsze należy popijać ją pełną szklanką wody (około 230ml)
 4. Stosując serapeptazĘ można bez przeszkód brać inne suplementy i/lub lekarstwa, także na receptę.
 5. Serapeptaze można przyjmować w trybie ciągłym: rezulalty długiego stosowania nadal będą tak samo pozytywne jak na początku; ponadto długie stosowanie nie daje żadnych efektów ubocznych; ten suplement rekomenduje się nawet do dłuższego stosowania.
 6. Zarówno tabletki jak i kapsułki są powlekane i najlepiej przyjmować je w całości. Jednak w przypadku dzieci poniżej jednego roku życia, czy też u osób, które mają problemy z połykaniem, można kapsułkę otworzyć i wymieszać proszek z niewielką ilością wody lub miodu.
 7. W czasie stosowania serapeptazy można bez przeszkód przyjmować inne suplementy i środki odżywcze wspierające właściwe funkcjonowanie stawów, co może przyspieszać  ich gojenie.
 8. Wszystkie produkty Good Health Naturally zawierające serapeptazę mogą być stosowane przez wegetarian.
 9. W przypadku pytań czy wątpliwości prosimy do nas napisać.
ConditionNowy
product review overlay image

Customer reviews

No reviews left yet
Write a review

No reviews have been left for this product, be the first to leave a review