Kategorie
Logowanie

Nie pamiętasz hasła? Kliknij tutaj
Promocje
Wysyłki

  
   List polecony ekonomiczny: 0,00zł
   List polecony priorytetowy: 9,50zł
   Przesyłka pobraniowa: 16,90zł
   Kurier przesyłka do 5kg: 17,90zł 
 
   Zamówienia realizowane są do 24
   godz. od zaksięgowania płatności
Płatności
Znajdziecie Nas Na
         Jesteśmy już na:
     
   
Darmowy Biuletyn Rejestracja

 
Strona Główna > SUPLEMENTY NATURALNE
SerraEnzyme™ Serapeptaza Wielofunkcyjny Enzym Proteolityczny 80.000iu 90kaps.
Product Options
Nasza Cena: 106.80
Napisz o produkcie przyjaciółom i rodzinie
 • Opis Produktu
 • Stosowanie
 • Składniki
 • Opinie Klientów

SerraEnzyme™ zawiera enzym serapeptazę, 90 kapsułek 80,000IU Serapeptaza jest naturalnym enzymem proteolitycznym (źródło: specialtyenzymes.com)
 

Firma Good Health Naturally oferuje najbogatszą gamę produktów zawierających serapeptazę, która jest:
 • zawieera 80,000iu w kapsułce aktywnej serapeptazy
 • zawiera czysty enzym serapeptaza
 • serapeptazą wysokiej jakości
 • serapeptazą odpowednią także dla wegetarian
Co to jest serapeptaza?
Serapeptaza jest enzymem proteolitycznym (rozkładającym białko) wytwarzanym w procesie fermentacji przez bakterie Serratia E15. Serrapeptaza występuje m.in. w organizmach jedwabników.

Odkryta po raz pierwszy w 1970 roku serapeptaza jest niezbędnym i wielofunkcyjnym enzymem proteolicznym (proteaza), którego podstawowym zadaniem jest rozkład białek na peptydy i w końcowym efekcie aminokwasy. Enzymy to katalizatory czyli ‘aktywne białka’, które pobudzają wszelkiego rodzaju reakcje. Enzymy są bardzo istotne dla procesów wzrostu i naprawy, dlatego są niezbędne dla normalnego funkcjonowania wszystkich żywych komórek naszego organizmu.

Serapeptaza została po raz pierwszy odkryta w jelitach jedwabników, jako enzym pomagający im w trawieniu ciężkostrawnych liści morwy, jak również podczas procesu rozpuszczenia twardego kokonu,  by powstała w nim ćma mogła odlecieć. Serapeptaza została wielokrotnie przebadana i już ponad 25 lat jest stosowana zarówno w Europie, ale głównie w Azji.

Serapeptaza jest dziś naturalnie wytwarzanym enzymem, powstającym w procesie fermentacji, przy użyciu przyjaznych bakterii Serratia E15. Proces ten prowadzi do powstania enzymu opartego  na produktach roślinnych.  Enzymy powstałe na bazie produktów roślinnych działają najlepiej właśnie w temperaturze pH ciała ludzkiego.

 
Działanie Serapeptazy.
W dziale żywienia ludzi serapeptaza została sklasyfikowana jako enzym systemowy, czyli taki, który jest bezpośrednio wchłaniany z jelit do krwiobiegu. Badania potwierdziły, że przyjmowana doustnie serapeptaza wchłaniana jest do krwiobiegu w postaci enzymatycznie aktywnej (źródło: Intestinal absorption of serrapeptase (TSP) in rats. Moriya N, Nakata M, Nakamura M, Takaoka M, Iwasa S, Kato K, Kakinuma A. przetłumaczone z ang.). Na przestrzeni lat powstało wiele badań, na temat korzystnych właściwości serapeptazty; przeglądając literaturę naukową można poznać bliżej historię stosowania serapeptazy i dowiedzieć się dlaczego może to być enzym korzystnie wpływający na nasz organizm.

Serapeptaza jest powszechnie stosowana w Japonii. Jedno z badań przeprowadzonych w Japoni miało na celu sprawdzenie działania serapeptazy na wydzielinę i symptomy, u osób z problamami oddechowymi i jej potencjału w utrzymaniu właściwego stanu fizjologicznego organizmu. Po 4 tygodniach od zastosowania suplementacji serapeptazą produkcja wydzieliny i jej lepkość zmalały  zbliżając się do stanu fizjologicznego. Stwierdzono, że serapeptaza może wykazywać się właściwościami, które pozwalają organizmowi utrzymać właściwy stan fizjologiczny i wspomagać szybszą regenerację, dzięki czemu częstotliwość kaszlu i kaszlu z odksztuszaniem stały się mniejsze. (źródło: Effect of the proteolytic enzyme serrapeptase in patients with chronic airway disease. Nakamura S, Hashimoto Y, Mikami M, Yamanaka E, Soma T, Hino M, Azuma A, Kudoh S. Respirology. 2003 Sep;8(3):316-20. Links Department of Respiratory Medicine, Tokyo Metropolitan Hiroo General Hospital, Japan. hb16104@alto.ocn.ne.jp, przetłumaczone z ang.)
 
Dlaczego Serapeptaza?
Martwe tkanki bądź tkanki, w których rozwija się stan zapalny są częstą przyczyną wielu schorzeń. Usuwając zapalenie organizm ma lepszą szanse goić się i regenerować. Jak inne proteazy, serapeptaza  charakteryzuje się aktywnością przeciwzapalną, jak i kilkoma innymi. Jednakże najważniejszy wydaje się być aspekt aktywności fibrynolitycznej serapeptazy. To właśnie aktywność fibrynolityczna wydaje się być najbardziej interesująca. Aby zrozumieć aktywność fibrynolityczną, trzeba w pierwszej kolejności zrozumieć podstawy procesu koagulacji czy też krzepnięcia  krwi. Istotna wydaje się być informacja odnosząca się do aktywności fibrynolitycznej serapeptazy, która przyczyniać się może do rozkładu fibryny we krwi, a przez to utrzymania jej na fizjologicznym poziomie. Fibryna jest białkiem, które jeśli działa bez zarzutów to wspiera normalne procesy przepływu krwi i właściwego krzepnięcia. Niestety gdy jej działanie jest zaburzone fibryna może przyczyniać się do hyperkoagulacji (niebezpiecznego zgęstnienia krwi), które w konsekwencji prowadzić może do różnych problemów wewnątrz organizmu. (źródło: Guyton, A. Function of the Human Body. WB Saunders pp. 83-84, przetłumacznie z ang.).

Analizując powyższe informacje zaczerpnięte z dostępnej literatury naukowej nie dziwi nas fakt, że serapeptaza zaczyna zyskiwać coraz większe zainteresowanie, jako suplement dopełniający właściwą, zróżnicowaną dietę.
 
Serapeptaza Wysokiej Jakości
Cała gama produktów Good Health Naturally zawierających serrapeptazę jest produkowana i pakowana zgodnie z surowymi wytycznymi, ustanowionymi przez Amerykański Federalny Urząd Żywności i Leków (w skrócie FAD), czyli w zgodzie z ‘Good Manufacturing Practices’ czyli Właściwymi Zasadami Produkcji. Możemy zatem gwarantować, że produkty oferowane przez Good Health Naturally są najwyższej jakości. Aby dostarczyć organizmowi 80,000iu serapeptazy na kapsułkę należy wybrać produkt o nazwie SerraEnzyme lub SerraEnzym Plus czyli serapeptazę w czystej postaci lub Serranol, wszystkie 3 produkty zawierają enzym serapeptaza, a Serranol dodatkowo zawiera  Kurkuminę, Witaminę  3 i algii morskie.
 
 Serapeptaza – Wolna od Ftalanu
Aby zapewnić pełną ochronę serpapeptazy przed sokami żołądkowymi (tak aby mógła zostać wchłonięta w jelicie i wykonać swoją pracę), oferowane przez Good Health Naturally: Serapeptaza Tabletki są Powlekanymi Produktami Dojelitowymi, a Serapeptaza w Kapsułkach ‘Uwalniana jest z Opóźnieniem’. Zapewnia to uzyskanie optymalnej efektywności działania serapeptazy, która jest wolna od Ftalanu. Oba produkty przynoszą takie same rezultaty, a więc wybór  zależy od tego czy ktoś woli tabeltki czy kapsułki.

Nie stosować w przypadku uszkodzonej butelki lub braku zabezpieczenia.

Produkt odpowiedni dla wegetarian i wegan.

Przechowywanie: Preparat należy przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej (15 – 25°C), chronić przed światłem. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Numer partii, Najlepiej spożyć przed końcem: na spodzie opakowania.

Zawartość: 90 kapsułek roślinnych. 1 kapsułka zawiera 80,000iu aktywnej serapeptazy. Porcja dzienna dla dorosłych: od 1-3 kapsułek do trzech razy dziennie. Produkt wolny od ftalanów.

Ostrzeżenie: Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia! Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu.

Duże znaczenie dla stanu zdrowia ma zbilansowana dieta oraz zdrowy tryb życia. Suplementy nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

1-3 kapsułek do trzech razy dziennie (nie więcej jak 9), 30 minut przed jedzeniem lub 2 godziny pd jedzeniu (popić szklanką wody), lub przyjmowane w zależności od potrzeb organizmu albo według rekomendacji specjalisty. Nie ustalono dziennego zapotrzebowania ilościowego.

Złote zasady w trakcie stosowania serapeptazy:
 1. Serapeptazę należy przyjmować na pusty żołądek około 30 minut przed posiłkiem lub przynajmniej 2 godziny po jedzeniu. Jest to KLUCZOWA zasada!
 2. Najlepiej przyjmować suplement zaraz po przebudzeniu, przed obiadem i przed położeniem się spać. Jest to także bardzo WAŻNE!
 3. Zawsze należy popijać ją pełną szklanką wody (około 230ml)
 4. Stosując serapeptazĘ można bez przeszkód brać inne suplementy i/lub lekarstwa, także na receptę.
 5. Serapeptaze można przyjmować w trybie ciągłym: rezulalty długiego stosowania nadal będą tak samo pozytywne jak na początku; ponadto długie stosowanie nie daje żadnych efektów ubocznych; ten suplement rekomenduje się nawet do dłuższego stosowania.
 6. Zarówno tabletki jak i kapsułki są powlekane i najlepiej przyjmować je w całości. Jednak w przypadku dzieci poniżej jednego roku życia, czy też u osób, które mają problemy z połykaniem, można kapsułkę otworzyć i wymieszać proszek z niewielką ilością wody lub miodu.
 7. W czasie stosowania serapeptazy można bez przeszkód przyjmować inne suplementy i środki odżywcze wspierające właściwe funkcjonowanie stawów, co może przyspieszać  ich gojenie.
 8. Wszystkie produkty Good Health Naturally zawierające serapeptazę mogą być stosowane przez wegetarian.
 9. W przypadku pytań czy wątpliwości prosimy do nas napisać.

Skład zalecanej dziennej porcji:

Składniki

Zawartość w 1 kapsułce

Zawartość maksymalnej porcji dziennej (9 kapsułek)

Serapeptaza

40mg (**)*

(80,000iu)

360mg (**)*

(720,000iu)

*% Realizacji Zalecanego Dziennego spożycia wg. rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie składu oraz oznakowania suplementu diety.

** Brak ustalonej normy Realizacji Zalecanego Dziennego spożycia.

Składniki: Serapeptaza (o wysokiej aktywności: 80,000iu w 1 kaps.), celuloza mikrokrystaliczna (substancja przeciwzbrylająca), skład otoczki kapsułki (o przedłużonym działaniu): hypromeloza (opóźnia uwalnianie produktu), woda i guma gellan (kapsułka DR uwalnia zawartość w jelicie cienkim). Nie zawiera sztucznych barwników.


Opinie Klientów
Podziel się Podziel się swoją opinią z innymi kupującymi!