What are you looking for?

Menu icon A hamburger menu icon Search icon A search icon Login icon A login icon Cart icon A cart icon Close icon A close icon Filter icon A filter icon Sort icon A sort icon Star icon A review star icon Arrow icon An arrow icon

BORN FREE Dezodorant w Sztyfcie Super wydajny, Całkowicie Neutralizaujacy Nieprzyjemne Zapachy

BORN FREE 100% NAUTRALNY Dezodorant w Sztyfice Bez Kryształków.
Całkowicie wolny od Parabenów i Aluminium
UWAGA: PRODUKT CHWILOWO NIEDOSTĘPNY.
 
100% Naturalny dezodorant w sztyfcie – bez parabenów, bez aluminium, bez kryształków. Jeśli stosujesz ‘kryształowe’ dezodoranty ałun w sztyfcie (żeby uniknąć kontaktu z aluminium), to może nie być najlepszy pomysł, ponieważ niestety nie są one wolne od aluminium.

Aluminium jest powszechnie znaną neurotoksyną, którą w większych stężeniach znaleźć można w mózgach osób chorych na Alzhaimera (w procesie odkładania się tego pierwiastka). Badania przeprowadzone w 2006 roku wykazały, że sole aluminiowe mogą zachowywać się podobnie do estrogenu (naśladując go), a ‘substancje’ które naśladują estrogen są uznawane za elementy zwiększające ryzyko wystąpienia raka piersi. Badania na aluminium przeprowadzone z udziałem zwierząt  również potwierdzają przypuszczenia, że pierwiastek ten zwiększa ryzyko wystąpienia raka.

 
W badaniach z 2007 roku, opublikowanych w Journal of Inorganic Biochemistry, naukowcy przebadali próbki tkanek 17 kobiet ze zdiagnozowanym rakiem piersi, które przeszły mastektomie (operację usunięcia piersi). U kobiet używających antyperspirantów stwierdzono obecność aluminium w tkance zewnętrznej piersi. Ilość aluminium była najwyższa w tkance pod pachami, w porównaniu z tkankami piersi.  

Aluminium nie jest składnikiem, który występuje naturalnie w organizmie człowieka, dlatego powyższe badania stwierdziły jednoznacznie, że metal jakim jest aluminium został wchłonięty przez ciało z dezodorantów, zarówno: sprejów, jak i kulek czy sztyftów.

Producenci, którzy twierdzą, że ich ‘krysztalowe’ dezodoranty (ałun) są  wolne od aluminium mają na myśli się tylko: aluminium chlorochydrate, aluminium chloride, aluminium hydroxybromide czy też aluminium zirconium.

Aluminium w kryształkach jest innym rodzajem związku znanym powszechnie jako ałun (alum) i występuje najczęściej pod postacią: potassium alum (ałun) lub: potassium aluminium sulfate. Tak więc to co producenci oferują jest jedną z łatwiej przyswajalnych (przez nasze ciało) form aluminium.

Mimo, że producenci twierdzą, ze kryształki Potassium Alum czy Ammonium Alum są naturalnym solami mineralnymi, zbyt dużymi, by mogły być wchłonięte przez skórę, to zdrowiej jest zminimalizować jakiekolwiek ryzyko poprzez stosowanie produktów, które NIE zawierają aluminium.

Firma Unica podpisuje się pod stwierdzeniem , że nie ma czegoś takiego jak ‘bezpieczne’ aluminium.
Unica BORN FREE dezodorant jest 100% Natrualny i 100% bezpieczny, prawdziwie wolny od Parabenów i Aluminium. Zawiera wspaniałe naturalne składniki między innymi:
- Olejek Kokosowy, znany ze swoich właściwości nawilżających i antybakteryjnych
- Masło Kokum doceniane w świecie kosmetologii za swoje właściwości kojące, łagodzące podrażnienia i tworzące na skórze efektywną barierę ochronną
- Bicarbonte Soda, Maranta i zmielony owies  znane są ze swoich właściwości absorbujących wilgoć i nieprzyjemne zapachy, przy okazji o właściwościach przeciwzapalnych
- Nagietek Lekarski (Calendula) używany jest nie tylko do produkcji kosmetyków i doceniany za swoje właściwości regenerujące i antybakteryjne.

 
Dezodorant w sztyfcie BORN FREE jest wzbogacony naturalnymi zapachami stworzonymi z mieszaniny niezbędnych olejków (essentail oils).

Born Free dezodorant doda Ci naturalnej pewności siebie; oferowany jest w praktycznych opakowaniach z wysuwanym sztyftem.

Jest Natrualny, Bezpieczny, a przede wszystkim Działa.

CO OTRZYMAM:
30g pojemnik z wysuwanym sztyftem.
 
STOSOWANIE:
Niewielką ilość produktu nanieść na umytą i osuszoną skórę, lekko przykładając czubek sztyftu do pachy, lub bardzo delikatnie rozcierając (naprawdę wystarczy niewielka ilość produktu). Nie pozostawia trwałych plam, choć może nieznacznie przenieść się na odzież, ale ślady te bardzo łatwo schodzą w praniu.

Ważne: Należy przechowywać w chłodnym miejscu (w dni gorące zwłaszcza z dala od bezpośredniego działania promieniowania słonecznego). Prosimy nie stosować bezpośrednio po goleniu, ponieważ skóra poddana działaniu maszynki do golenia, czy wosku jest zbyt wrażliwa. Prosimy odczekać 2-3 godzin po goleniu przed użyciem sztyftu)
.

GŁÓWNE SKŁADNIKI AKTYWNE:
 
Olejek Kokosowy – ponieważ olejek kokosowy doskonale zatrzymuje wilgoć (wodę) jest on niezwykle korzystnym ‘nawilżaczem’. Zawiera głównie tłuszcze, dlatego przy okazji świetnie natłuszcza, zmiękczając i łagodząc skórę, jednocześnie zwiększając ilość lipidów powierzchniowych. Olejek Kokosowy posiada także właściwości antyseptyczne i chroni skórę przed mikrobami. Kwasy Tłuszczowe (MCFA) obecne w olejku kokosowym, a zwłaszcza kwasy laurowy i kaprylowy działają antybakteryjnie, antywirusowo i antygrzybicznie, dzięki czemu pomagają chronić skórę przed mikrobami, czy też łagodzić takie schorzenia skórne jak psoriasis, drmatitis, egzema czy też stany zapalne skóry.  Ze względu na swoje właściwości antybakteryjne olejek kokosowy może być używany jako bardzo efektywny dezodorant.

Mączka Owsiana (Oat) – składnik doskonale wchłaniający wilgoć, o właściwościach oczyszczających i nawilżających. Łagodzi podrażnienia i uspokaja skórę, jednocześnie zapewniając jej optymalne i bogate nawilżenie. Jest także stosowana w kosmetykach przeciwstarzeniowych (przeciwzmarszczkowych).

Maranta lub mąka arrarutowa (Arrowroot) – jest otrzymywana  z rośliny: Maranita arundinacea  (z tuberous rhizomes). Maranta jest lekka, delikatna, o właściwościach wyjatko dobrze wchłaniających wilgoć i zmiękczających skórę. Może być z powodzeniem stosowana do przysuszania niedoskonałości, wysypek, krostek, a nawet do szybszego gojenia zadrapań czy drobnych ranek. Jest to składnik pochodzący z Indii Zachodnich, o wyjątkowo bogatej historii użytkowania i zakorzenienia w kulturze narodu. Przypuszcza się, że jego nazwa pochodzi od plemienia Arawaks i według historyków Maranta była wykorzystywana przez ludzi z plemienia Arawak do usuwania (absorbowania) trujących toksyn  z ran powstałych zatrutą strzałą.

Nagietek Lekarski (Calendula) – jest jednym z lepiej znanych i wszechstronnie wykorzystywanych ziół zwłaszcza w ziołolecznictwie, ze względu na swoje właściwości lecznicze. Przez stulecia nagietek był doceniany i stosowany jako składnik regenerujący i odbudowujący, z przeznaczaniem do każdego rodzaju cery, także wrażliwej jak i wielu problemów skórnych. Nagietek to zioło o właściwościach antyseptycznych, antygrzybicznych i antybakteryjnych; składnik często stosowany na bolące krostki, poparzenia słoneczne, czerwone i/lub swędzące wysypki czy zapalenia skórne.

Masło Kukum (Kukum Butter) – masło kukum jest tłuszczem otrzymywanym z drzewa Garcinia Indicia, które jest odpowiednio oczyszczane do uzyskania struktury kremowego, białego masła. Cenione ze względu na zawartość niezbędnych kwasów tłuszczowych, witaminy E, masło Kokum jest składnikiem wyjątkowo dobrze nawilżającym, regenerującym o właściwościach przeciwutleniających. Masło Kokum zmiękcza i wygładza suchą i podrażnioną skórę, a także łagodzi stany zapalne, przy okazji zmniejszając linie i zmarszczki.  Składnik najczęściej polecany do skóry wrażliwej, odwodnionej i dojrzałej. Masło Kukum nie zatyka porów i szybko się wchłania, pozostawiając skórę miękką i jedwabistą bez tłustej powłoki.
ConditionNowy
product review overlay image

Customer reviews

No reviews left yet
Podziel się Opinią

No reviews have been left for this product, be the first to leave a review