What are you looking for?

Menu icon A hamburger menu icon Search icon A search icon Login icon A login icon Cart icon A cart icon Close icon A close icon Filter icon A filter icon Sort icon A sort icon Star icon A review star icon Arrow icon An arrow icon

30% 40% 50% Kwas Glikolowy Zestaw + 65ml Neutralizator do Kwasów i Pędzel

3 x 30ml ZESTAW: 30% 40% 50% Kwas Glikolowy Peeling (3 buteleczki)
z Pędzelkiem do Aplikacji + 65ml Neutralizatorem.
 
Angielska nazwa: 30ml, Glycolic Acid 30% 40% 50% Triple Kit.
CAŁY ZABIEG O 3 STOPNIOWANYM STĘŻENIU. WYSTARCZA NA 3 x 3 MIESIĄCE

Produkt profesjonalny, wysokiej jakości angielskiej firmy Forever Young. Z żelem neutralizującym z Pantenolem i Alantoiną.
 
Kwas glikolowy jest powszechnie uważany za najbardziej aktywny i najkorzystniejszy z rodziny kwasow Alfa-Hydroksy. Nałożony na skórę kwas glikolowy wchodzi w reakcje z komórkami zewnętrznej warstwy naskórka (epidermą), osłabiając struktury łączące lipidy, które wiążą martwe komórki naskórka ze sobą. Ten właśnie proces pozwala uszkodzonej i/ lub martwej warstwie naskórka złuszczyć się, by odkyć poniżej nowe komórki, w ten sposób nadając twojej skórze równą i gładką strukturę. Poza tym kwas glikolowy przenika do membran nowych komórek stymulując procesy odnowy kolagenu i elastycznych włókien, które wzmacniają i poprawiają kondycję cery.
 
KORZYŚCI ze stosowania Peelingów z Kwasu Glikolowego 
 •  Poprzez złuszczanie zewnętrznej, martwej warstwy naskórka, nowe, zdrowsze komórki docierają na jej powierzchnię.
 •  Pobudzona zostaje produkcja kolagenu, co pomaga w zmniejszeniu zmarszczek mimicznych, zwykłych, jak i drobnych blizn.
 •  Stosowanie peelingu zmniejsza hyper pigmentację (nierówny koloryt skóry) powstającą w wyniku szkodliwego oddziaływania promieni słonecznych UV.
 •  Można bezpiecznie wykonać zabieg samemu w warunkach domowych.
 •  Nie powoduje większego dyskomfortu, poza lekkim zaczerwienieniem godzinę lub dwie po zabiegu.
 •  Peeling glikolowy można z powodzeniem stosować na innych częściach ciała (świetnie działa na rozstępy). Jednakże nie zalecamy stosowania roztworu o 50% stężeniu na ciele.
 
ZESTAW STOPNIOWANY O 3 STĘŻENIACH KWASU GLIKOLOWEGO:
 
30% stężenie – najpopularniejsze obecnie. Kwas o takim roztworze, delikatnie, stopniowo ale skutecznie odnowi cerę, poprzez zmiękczenie i wygładzenie cery w wyniku usunięcia zrogowaciałej warstwy naskórka. Ten roztwór wyrówna koloryt skóry, zmniejszy widoczność zmarszczek mimicznych, zmarszczek zwykłych, jak i wszelkiego rodzaju niedoskonałości. Dodatkowo pobudzi produkcję kolagenu w skórze, w wyniku czego cera nie będzie tak wiotka, nabierze sprężystości. Nawet osoby, które wcześniej nie stosowały peelingów kwasowych mogą bezpiecznie stosować 30% stężenie.
 
40% stężenie, to drugie w zestawie stężenie, które może być stosowane po kuracji kwasem 30%, czyli u osób, które korzystały już z peelingów kwasowych. Roztwór ten przeznaczony jest dla osób, które stosowały już peelingi glikolowe o stężeniu 20% i/lub 30% procentowym. Roztwór 40% umożliwia intensywniejsze złuszczenie naskórka niż stężenie 30%. 
 
50% stężenie zapewnia takie same korzyści jak zastosowanie roztworów 30% I 40% procentowych, ale jego działanie jest najintensywniejsze, dzięki czemu pozwala osiągnąć zamierzone korzyści w krótszym czasie. Jednakże nie zalecamy stosowania roztworu 50% jeśli nie posiadasz żadnego doświadczenia w korzystaniu z domowych peelingów na bazie kwasu. Przed zastosowaniem tego roztworu najlepiej jest przejść kilku tygodniowy cykl zabiegów kwasem o 30% stężeniu. 50% roztwór kwasu glikolowego stworzony jest głównie dla osób z wyraźną hyper pigmentacją, czyli wyraźnymi odbarwieniami skóry (takimi jak melasma czy chloasma etc), jak i aby usunąć płytkie blizny. Oczywiście wszelkie inne korzyści zastosowania peelingu glikolowego bedą także obecne i widoczne na twojej cerze.     
 
Proszę zwrócić uwagę – Kwas Glikolowy nie jest zalecany do cery tłustej i/lub skłonnej do wyprysków. Kwas Glikolowy jest kwasem na bazie wody, dlatego też nie może skutecznie przedostawać się przez grubą warstwę nadmiernej ilości tłuszczu obecnej na skórze. Tłusta skóra zmniejszy efektywność działania peelingu. Zaczopowane pory są jedną z głównych przyczyn powstawania trądziku czy wyprysków. Woskowata maź składająca się z tłuszczu, martwych komórek i brudu powoduje zatykanie porów. W takim właśnie środowisku rozwijają się i namnażają bakterie (Propionibacterium acnes), które powodując stan zapalny skóry prowadzą do powstania trądziku. Kwas Glikolowy nie rozpuści tej woskowej warstwy tłuszczu, dlatego też nie jest on najskuteczniejszym środkiem w walce z trądzikiem bez względu na to co mówią inni. Kwas salicylowy jest o wiele skuteczniejszy u osób z cerą tłustą i/lub ze skłonnościami do wyprysków, ponieważ posiada własciwość rozpuszczania tluszczu. Kwas salicylowy jest zatem najlepszym peelingiem do użytku domowego, który poradzi sobie z nadmierną ilością tłuszczu na skórze, bo wnika głęboko, przedostając się do samych porów, gdzie rozpuszcza kleistą maź, która je blokuje. Pozwala także skuteczniej usuwać zaskórniaki i wągry niż kwas glikolowy. Proszę zatem zawsze wybierać peeling, który odpowiada twojemu rodzajowi cery. Kwas Glikolowy jest do cery normalnej. Kwas Mlekowy do cery wrażliwej, a Kwas Salicylowy do cery tlustej. W ten sposób oczekiwane rezultaty bedą o wiele lepsze.  
 
STOSOWANIE 
Zalecamy 3 cykle zabiegów, każdy długości 6 tygodni. Zabiegi kwasami wykonujemy 1 raz w tygodniu, zaczynając od najmniejszego stężenia 30%. Po pierwszej serii zabiegów należy zrobić 2 tygodnie przerwy, po czym można wznowić cykl zabiegów (kolejne 6 tygodni) peelingiem glikolowym o większym 40% stężeniu. Potem kolejne 2 tygodni przerwy, by wznowić cykl zabiegów (następne 6 tygodni) stężeniem 50%. 
 •  Proszę oczyszcić skórę tonikiem lub mleczkiem
 •  Następnie zanurzyć pędzelek w roztworze, proszę nie wcierać roztworu w cerę.
 •  Pozostawić na 2 minuty (przy pierwszym zabiegu, a przy kolejnych zabiegach zwiększać o 1 minutę)
 •  Po upływie wyznaczonego czasu proszę zastosować żel neutralizujący – pozostawić na 2 minuty
 •  Po czym zmyć żel ciepłą wodą i wytrzeć do sucha.
 •  Na koniec nałożyć krem nawilżający odpowiedni dla swojej cery
 •  Postaraj się aby zwłaszcza w czasie cyklu (a najlepiej zawsze) twoja skóra chroniona była filtrem przeciwsłonecznym (przynajmniej UV 15), jeśli przebywasz poza domem.
 
PO ZABIEGU (ZABIEGACH)
Aby cieszyć się najlepszymi rezultatami gorąco zalecamy aby codziennie  skutecznie pielęgnować skórę, zważywszy, że zabieg lekko ją wysuszy, przez co skóra może być bardziej podatna na szkodliwe działanie promieni słonecznych, jeśli wystawiona jest na działanie promieni słonecznych zbyt długo.
UWAGA: w czasie cyklu zabiegów (jak i pomiędzy nimi) prosimy nie stosować żadnych innych peelingów lub produktów złuszczajacych. Prosimy zatem nie używać produktów zawierających w swoim składzie dodatkowe ilości kwasu glikolowego czy mlekowego, jak i odmładzających kremów, zawierających kwas glikolowy. Jednakże po zakończeniu cyklu zabiegów stosowanie toników i kremów jest jak najbardziej wskazane.
 
CO OTRZYMAM W ZESTAWIE:
 
 3 x butelki (3 x 30ml) 30% + 40% + 50% roztwór Kwasu Glikolowego (Peeling)
 1 butelkę 65 ml żelu neutralizującego z Aloe Vera, Alantoina i Pantenolem 
 3 x pędzelki do aplikacji
 Ulotkę z instrukcjami 
 
Produkty Forever Young polecane są jako kosmetyki do bezpiecznego stosowania w domu. Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub chciałabyś zadać kilka pytań proszę o kontakt mailowy. Jeśli nie jesteś pewna/y który peeling/produkt zastosować wyślij mi maila podając jaki masz rodzaj cery, lub z jakimi problemami skórnymi walczysz, może masz trądzik lub zmarszczki mimiczne, kurze łapki, worki pod oczami, a ja postaram się znaleźć najlepszy produkt dla ciebie. Proszę jednak mieć na uwadze, że w związku z ilością maili jakie niekiedy otrzymujemy z prośbami o porady, mogę potrzebować kilku dni na wysłanie odpowiedzi.
ConditionNowy
product review overlay image

Customer reviews

No reviews left yet
Podziel się Opinią

No reviews have been left for this product, be the first to leave a review