What are you looking for?

Menu icon A hamburger menu icon Search icon A search icon Login icon A login icon Cart icon A cart icon Close icon A close icon Filter icon A filter icon Sort icon A sort icon Star icon A review star icon Arrow icon An arrow icon

10% Kwas Migdałowy Jabłkowy Peeling Zabieg (30ml)

30ml,10% Kwas Migdałowy / Jabłkowy ZESTAW Peeling z 65ml Neutralizatorem + Pędzelek

Angielska Nazwa: 30ml 10% Mandelic Malic Acid Peel. (Water Based)

Produkt wysokiej jakości angielskiej firmy Forever Young.
Dostępny także w 3 stężeniach: 15% i 20%
 
Niezwykły, wielofunkcyjny peeling, który skutecznie zwalcza trądzik, hyper pigmentację, przebarwienia i zmarszczki. Doskonały do każdego rodzaju cery, także wrażliwej.Idealny zwłaszcza dla osób, które nigdy wcześniej nie stosowały peelingów na bazie kwasu. 10% stężenie rozjaśni zmęczoną, matową cerę i zmniejszy lekkie przebarwienia pigmentacyjne. Z 65 ml żelem neutralizującym i pędzelkiem do aplikacji.
 
Prezentowany produkt jest peelingiem z kwasu migdałowego i jabłkowego najwyższej klasy farmaceutycznej, mimo tego jest on zdecydowanie tańszy niż podobne obecnie dostępne na rynku lub stosowane w gabinetach kosmetycznych.
 
SKŁADNIKI

Kwas Migdałowy jest kwasem alfa-hydroksy pochodzącym z gorzkich migdałów; stosowanym w gabinetach kosmetycznych w zwalczaniu takich problemów skórnych jak przebarwienia, nieregularna pigmentacja, trądzik, melasma (związana z ciążą i zmianami hormonalnymi), fotostarzenie. Dodatkowo może być stosowany przed lub po zabiegach laserowych w gabinetach kosmetycznych. Kwas migdałowy jest kwasem aromatycznym AHA o molekułach mniejszych niż inne kwasy aromatyczne AHA, dzięki czemu jest jednym z najbardziej skutecznych w produktach do pielęgnacji cery; jego cząsteczki są mniejsze od molekuł kwasu glikolowego, co sprawia, że jest najpopularniejszym kwasem stosowanym w zabiegach złuszczania skóry twarzy, a przy tym najbezpieczniejszym, bo nie podrażnia cery. 

Kwas Jabłkowy – podobnie jak kwas migdałowy, kwas jabłkowy również należy do grupy kwasów alfa-hydroksy. Pochodzi z jabłek i jest całkowicie naturalny. Złuszcza obumarłe komórki naskórka odsłaniając jaśniejszą, świeższą cerę. Kwas jabłkowy ma właściwości przeciwutleniające, a więc chroni skórę przed szkodliwym wpływem wolnych rodników, które są główną przyczyną jej starzenia się.
 
JAK TO DZIAŁA? Jako kwas alfa hydroksy (AHA) kwas migdałowy działa poprzez rozłączanie struktur między komórkami naskórka, w ten sposób przyspieszając procesy odnowy komórek. Proces ten oczyszcza skórę z martwych komórek, które jeśli nie zostaną usunięte mogą doprowadzić między innymi do pojawiania się zmarszczek, pigmentacji czy trądziku. Kwas migdałowy znany jest także ze swoich właściwości antybakteryjnych, które są szczególne korzystne w procesie zwalczania trądziku, jak i u osób z tłustą cerą. 

KTO POWINIEN STOSOWAĆ Kwas Migdałowo / Jabłkowy Peeling? Ze względu na swoją wielkość molekularną kwas Migdałowy jest bardzo dobrze tolerowany przez każdy rodzaj cery, nawet cerę wrażliwą. Kwas Migdałowy wchłania się wolniej niż składniki innych kosmetyków, przez co nie narusza naturalnej melaniny w skórze. Kwas migdałowy jest także jednym ze składników najczęściej polecanych w walce z trądzikiem; można go stosować na większe krostki, a nawet zaognione cysty.  

WAŻNE by pamiętać o ochronie skóry przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych UV zwłaszcza między zabiegami.

Kwas Migdałowy i Jabłkowy zmniejszają obszary  hyper pigmentacji, zwłaszcza u osób z melasmą, odkrywając jednolitą cerę. W badaniach klinicznych melasma została zredukowana o 50% w przeciągu 4 tygodniu, w wyniku stosowania produktu zawierającego Kwas Migdałowy. Kwas Migdałowy jest doskonałą alternatywą do wielu kuracji sterydowych, ponieważ jego stosowanie nie powoduje efektów ubocznych takich jak w przypadku sterydów.
 
ZMARSZCZKI  

Kwas Migdałowy jest kwasem AHA, może być skutecznie stosowany jako środek przeciw przedwczesnemu starzeniu się skóry, ponieważ zmniejsza i zapobiega pojawianiu się oznak starzenia. Kwasy AHA przyspieszają odnowę komórek, sprawnie usuwając z powierzchni naskórka obumarłe już komórki, które pozostając na twarzy poszarzają cerę i uwidaczniają wgłębienia, bruzdy i linie na jej powierzchni. Kwas migdałowy zwalcza także inną przyczynę pojawiania się zmarszczek, a mianowicie: rozkład kolagenu. To istotne włókno łatwo się odnawia kiedy skóra jest młoda; wraz z upływem lat, produkcja kolagenu spowalnia, a włókna stają się słabsze, prowadząc do pojawienia się zmarszczek. Kwas migdałowy wzmacnia kolagen, opóźniając a nawet redukując zmarszczki już istniejące. 
 
TRĄDZIK

Dzięki swoim właściwościom przeciwtrądzikowym Kwas Migdałowy może pomagać w pozbyciu się trądziku, nawet cyst, które niekiedy towarzyszom zmianom trądzikowym. Kwas Migdałowy reguluje także produkcję sebum, tak by nie dopuścić do nawrotu trądziku, czy ponownego pojawienia się wyprysków. Produkty zawierające kwas migdałowy są doskonale zwłaszcza dla osób, których problem skórnym oprócz zmian trądzikowych są także zmarszczki, czy przedwczesne starzenie się skóry.  
 
MELASMA

Znana także jako chloasma, pojawia się zazwyczaj u kobiet w okresie ciąży. Melasma to rodzaj schorzenia, które prowadzi do nadmiernej pigmentacji na skórze, najczęściej na twarzy, zwłaszcza policzkach, czole, brodzie, jak i niekiedy na ramionach i rękach. Przyczyną melasmy są zazwyczaj zmiany hormonalne, najczęściej podczas ciąży, jak i czasami w trakcie zażywania tabletek antykoncepcyjnych. Może pojawić się u kobiet w różnym wieku; 10% przypadków melasmy występuje u mężczyzn. Kwas Migdałowy i Jabłkowy zmniejsza obszary  hyper pigmentacji, zwłaszcza u osób z Melasma, odkrywając jednolita cerę. W badaniach klinicznych melasma została zredukowana o 50% w przeciągu 4 tygodniu w wyniku stosowania produktu zawierającego  Kwas Migdałowy. Kwas Migdałowy jest doskonałą alternatywą do wielu kuracji sterydowych, ponieważ jego stosowanie nie przynosi efektów ubocznych jak w przypadku sterydów. 

CO OTRZYMAM W ZESTAWIE:

1 butelka (30ml) 10% stężenie Kwas Migdałowo / Jabłkowy Peeling

1 butelka (65ml) żel neutralizujący z Panthenolem i Alantoina

1 x pędzelek

Ulotkę z instrukcjami

Filozofia Forever Young
Forever Young wierzy w zieloną więź procesów chemicznych – czyli połączenie naturalnych składników z biotechnikami aktywującymi ich wyjątkowe działanie. Produkty Forever Young były i zawsze są wolne od:
Parabenów – znanych jako substancje rakotwórcze
Silikonu
Sztucznych konserwantów
Sztucznych barwników
Sztucznych zapachów
Forever Young używa organicznych i ekologicznych atestowanych składników gdzie to możliwe.

Produkty Forever Young polecane są jako kosmetyki do bezpiecznego stosowania w domu. Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub chciałabyś zadać kilka pytań proszę o kontakt mailowy. Jeśli nie jesteś pewna/y który peeling/produkt zastosować wyślij mi maila podając jaki masz rodzaj cery, lub z jakimi problemami skórnymi walczysz, może masz trądzik lub zmarszczki mimiczne, kurze łapki, worki pod oczami, a ja postaram się znaleźć najlepszy produkt dla ciebie. Proszę jednak mieć na uwadze, że w związku z ilością maili jakie niekiedy otrzymujemy z prośbami o porady, mogę potrzebować kilku dni na wysłanie odpowiedzi.

ConditionNowy
product review overlay image

Customer reviews

No reviews left yet
Podziel się Opinią

No reviews have been left for this product, be the first to leave a review